Český Jazyk

Český jazyk je ten náš známý rodný, takzvaný nativní. Je to západoslovanský jazyk podobný nejvíce slovenštině,  polštině a lužické srbštině. Češtinou mluvíme již od konce 10. století.

Český jazyk se dělí na spisovný a nespisovný. Spisovná čeština slouží pro oficiální dorozumívání a do nespisovné kategorie patří vulgarismy a různá nářečí, která postupem času vznikala v jednotlivých regionech naší země.

Každý Čech, Moravák a také Slezan by měl umět ovládat svůj mateřský jazyk a vědět kde se píše měkké a kde tvrdé i/y a také proč tomu tak je nebo co jsou to souhlásky a samohlásky. Bohužel s postupující dobou se čeština deformuje a dnešní mládež ji dvakrát nejlépe nezvládá. Situaci mohou napravit snad už jen ti z vás, kteří se o český jazyk zajímají hlouběji a rádi by psali bezchybně, bez gramatických a stylistických chyb nebo dokonce hrubek. Pro takové zájemce, mezi které možná patříš, máme na tomto našem webu připravenou sekci věnující se právě našemu rodnému jazyku.

Nabízíme toho skutečně mnoho. Od základních gramatických a mluvnických testů či zábavných učebních textů, přes diktáty až po různá cvičení, která příjemnou formou dovedou každého kdo má zájem, na skutečnou špičku češtinářů. Stačí jen chtít a věnovat se českému jazyku s námi. Společně to můžeme dotáhnout až na češtinářskou olympiádu nebo na úspěch v regionálních soutěžích v recitacích. Možností se nabízí nepřeberné množství. Pojďte se s námi ponořit do tajů českého jazyka a objevovat to, co jste možná dříve nevěděli. 
Překlad z a do vietnamštiny | Online překladač